MSSA 14.7.2018 lähtöjärjestys

Lähtöjärjestys on julkaistu

MSSA 14.7.2018 

Nr. Kipparin nimi Vene + kone Kotisatama
Historic
1 Veikko Rasa Argo Catt 18 & Mercury V6 Mikkeli
2 Ami Asikainen Lustcat 22 + Mariner V6 Mikkeli
3 Ari-Pekka Rötkö ArgoCat18 + MercV6 Mikkeli
4 Markus Paasonen Argo cat 15 + Yamaha 60 Mikkeli
5 Niclas Juvakka Argo Cat / Mariner Uddevalla/LPR
6 Kaj Juvakka Argo+Yamaha Uddevalla
7 Tatu Marttinen Venjan offshore3 ja Evinrude 60 Triumph Mikkeli
8 Jari parkkinen Argo16&Crescent Vantaa
9 Juha selänne Salsport 16&mercury Vantaa
10 Petri Rahikainen Argo 16 Yamaha 90 Nurmijärvi
11 Simo lankinen Argo 17 + yamaha 75 Lappeenranta
12 Panu Pietikäinen Argo 17 + Merc 850xs Kausala
13 Jani Ravantti Argo 17 & Johnson60 Espoo
14 Sami Puulasport 410+Datsun 60 Helsinki
15 Saku Saari Salsport & johnson 60 Lappeenranta
16 hannu roiha argo 19 xr2 lappeenranta
17 Mika Selänne Finnspeed Mosquito, Merc 400 Kirkkonummi
18 Jari Papunen Coronet 21DC + Mercruiser 165 Lappeenranta
Luokka 1
19 Miia Haakana SeaDoo Spark 900 Imatra
20 Hannariikka Rautio Kawasaki 1400 Imatra
21 Niko Kaarna Sofa 14-mariner 20hp Lappeenranta
22 Hannu Pulli Finnsport 410 & Yamaha 40 Taipalsaari
23 Pekka Teräväinen Paku 16+Yamaha 50 Imatra
24 Teemu Ovaska Omavalmiste + Evinrude vro 70 Niskalampi
25 Teemu Myllymäki Mainio Mustang+Evilrude 90 Hyvinkää
26 Joni Hellman CatSumarine + 1xx Johnsoni lappeenranta
27 Jarkko Lempiäinen Finnsport 500 + Evinrude 115 Lappeenranta
28 Tero Makkonen Thunder Hawk 19 & Evinrude 120 Hp Imatra
29 Tommi Huoso Wellcraft 196 + sbc 388 Lappeenranta
30 Tomi Siiskonen Yamarin 6110 + Yamaha F225 Lappeenranta
31 Marko Siitari Yamarin 64 dc + Yamaha 200hv Ruoriniemi Lahti
32 Timo Vänninen Chris Craft Scorpion 21 + 454 Varkaus
Luokka 2
33 Risto Hyvärinen Argo Cat 15 + Yamaha ~90 Helsinki
34 Kari Kuru Bella TL 500 + 150 Mercury Lahti
35 Joni Luomala Finnsport 500 + Mercury 150 Lapua
36 Tuomas Lepistö Finnsport 500 + Mercury 175 Taipalsaari
37 Ville Lindqvist Argo 17 Yamaha 90 Lappeenranta
38 Jari Laakkonen Argo 19 + xr2 mercyry Kouvola
39 Jussi Juola Argo 21 Suzuki 200 Vuohijärvi
40 Olli Kaariaho Vator 17 + mercury 135hp Outokumpu
41 Ismo Viremo Hotshot 21 + mercury v6 Kerimäki
42 Toni Hopi Vallius Yamarin 600HT + kakskymppinen Terhi Vääksy
43 Teemu Tirkkonen 600br + yamaha 175 Virmutjoki
44 Toni Klami Yamarin 600 HT + 220 Lappeenranta
45 Juha Leinonen yamarin 600BR+ yamaha200 Ristiina
46 Magnus Lilja Stingray 225 sx + Mercruiser 350 mag mpi Lappeenranta
47 Samppa Repo Sinkkiämpäri 750 spd+Merc 350 sci Pilliniemi
48 Jani Lindholm B22 + Evilrude v4 Vantaa
49 Ilkka Jaakonsaari Sea Ray 220 OV Signature+MC 454 Efi Magnum 385hv Helsinki/Ristiina
50 Sami Kulmala Gummiboot 2×150 Helsinki
51 Matti kivinen Stinger 222 + 357 Taipalsaari
52 Sami Rantanen Yamarin 79 + Yamaha 300 Lappeenranta
53 Jukka Pylsy Flipper 670/yamaha 300 Taipalsaari
54 Tuomo Juntunen Wellcraft Scarab 29 /Mag 496ho Sipoo
55 Pekka Valtonen Scarab 3 /2×496 mag ho Imatra
56 Juhis Liukkonen Scarab 33 + 2 x Mercruiser 515 Lappeenranta
57 Mikko Räikkönen Scorpion 42 + mercruiser 496 mag x2 Lappeenranta
58 Ville Sosoi  Baja Boss 252&Mercruiser 425 hv
Luokka 3
59 Jorma Hartikka Argo Cat 18.5+ Mercury 260EFI Joutseno
60 Seppo Ahonen twister24 merc200 taipalsaari
61 Ari Nurminen Hurjamarine P9R+Yamaha Vmax Perniö
62 Mikko Honkanen Yamarin 600 Br+Yamaha Hauklappi
63 Ilpo Pennanen BR600+Merc Porvoo
64 Jani Rajala Yamarin 600br Yamaha vmax Kuusankoski
65 Jussi kossila Yamarin BR yamaha 250hp Jaala
66 Jarno Kaasalainen Yamarin 600br Mercury 250efi Savonlinna
67 Meeri Painio Yamarin 600 br + 250efi Vihti
68 Pekka Hirvi Marshan21 Evinrude3.6 Espoo
69 Temppa Liukkonen Marsu + merc racing uro
70 Mathias Tölkkö Crum 21+ J.Rajalan potkuri Pellinki
71 Eemeli Nenonen Phantom 21 & 300 hpdi Imatra
72 Jari Rinne Hydrolift S24 Merc 520 Taipalsaari
73 Tuomas Kivistö Bernico C333R 2x400R Mercury Espoo
74 Petri Lappalainen DONZI 38 ZR MERCURY 2 X 700 Helsinki
Master kaikki luokat
0 Pauli Olin Ocean Cat+2×225 Mercury Helsinki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *