Osallistujat 2015

MSSA 2015 osallistujat

(Historic,  “hitaat”,  nopeat)

Historiikit


“HITAAT” ja NOPEAT

  1. Tino Honkanen / Imatra / Bella Arrow & Johnson 20  (“HITAAT”)
  2. Joona Mäkilä / Pötyä / Bella Arrow & johnson 40
  3. Juha Selänne / Vantaa / Bella Arrow & Mercury 500
  4. Jari Selänne / Vihti / Finspeed Mosquito & archimedes 360
  5. Mika Selänne / Kirkkonummi / Finspeed Mosquito & Merc 40
  6. Jari Parkkinen / Vantaa / Finspeed Mosquito & Yamaha 50
  7. Jurvanen Riku / lemi / Hydrospeed 16 & Johnson 50
  8. Smouni Zacharias/ Vantaa /Pukatti P12R & Mercury 50
  9. Pekka Teräväinen / Imatra / Paku 14 & Yamaha 50
  10. Petteri Teittinen / Mikkeli / Argo 16 + Yamaha 70hp
  11. Jani Mielonen / Kuopio / Argo 16 & Yamaha 75
  12. Jose Löyttynen Taipalsaari/ Argo 17 & yamaha 90
  13. Topi Termonen / Järvenpää/TG 5000xr & Yamaha 70
  14. Petri Silvennoinen / Joroinen/Omavalmiste & Mercury850
  15. Ilkka Parviainen / Lappeenranta / Finnsport 500 & Yamaha 90hp
  16. Joni Hellman / Lappeenranta / subMarino & Johnson 90
  17. Ami Asikainen / Mikkeli / Chrysler Charger 151 & Tohatsu 90
  18. Harri Turtiainen / Kerimäki /chrysler charger 151&mercury 115
  19. Juha Vapalahti / Jokioinen / Flipper Flash & Yamaha 140
  20. Miika Peippo / Varkaus / Smuggler 18 &  Evinrude 115 
  21. Mikko Vänttinen / Varkaus / Marshan & Mercury 150
  22. Jani Lindholm / Vantaa / Marino Mustang / OMC V4
  23. Petri Hannukainen / Laukaa/Yamarin 59DC & Yamaha 115
  24. Ville Luostarinen / Varkaus / Yamarin 64 f200
  25. Harri Valtonen / Myllykoski / Yamarin 65DC & Yamaha 300
  26. Mia Honkanen / Imatra / Yamaha VX-1100 (Jet)
  27. Konsta Salminen / Hämeenlinna / Tahiti & BB454 (jet)
  28. Pekka Valtonen / Imatra/ Scarab 3/ 2×496
  29. Timo Malava / Varkaus/Flipper 880 & 2×300 Mercury

  30. Elias Pöntinen / Ristiina / ArgoCat 15 &  Yamaha  V3 (NOPEAT)
  31. Markus Paasonen / Mikkeli / ArgoCat 15 Yamaha & 90
  32. Valtter Puikkonen / Haukivuori/argo cat15 yamaha 130v4
  33. Seppo Reinikainen / Vantaa / ArgoCat 17 & Mercury 115XS
  34. Ari-Pekka Rötkö / Mikkeli  / ArgoCat18 & YamahaV4
  35. Antti Mälkiä / Joutseno / ArgoCat 18 & mercury 2.0
  36. Veikko Rasa / Mikkeli / ArgoCat 18 & Mercury 200
  37. Ari Nurminen / Perniö / P9R & Mercury 115XS
  38. Miitri Suhonen / Hämeenlinna / Lustcat 18 & Merc 2.4
  39. Seppo Ahonen / Taipalsaari / Twister & Mercury 200XS
  40. Ville Lindqvist / Lappeenranta / Argo 17 & Yamaha 90
  41. Jari Salonen / Vantaa / Argo 19 & mercury XR2
  42. Tommi Huoso / Lappeenranta / Argo 21 & Evinrude 150etec
  43. Kari Kuru / Helsinki / Bella 500 TL + 70 Johnson tai 140 Johnson
  44. Hannu Kinnula / Oulu / Finnsport 500RS & Evinrude V6
  45. Tuomas Lepistö / Taipalsaari / Finnsport 500 & Mercury 175
  46. Kari Hömppi / Savitaipale / Bat-22 & OMC V6
  47. Esa Kantee / Sipoo / BatBoat & Mc 6.2 V8
  48. Jari Kovanen / Batboat 22 Mercury 250
  49. Peter Nissinen / Heinävesi / speedcraft & mariner 150
  50. Jukka Ahola / Porvoo / Bass 23 & Mercury 2.4
  51. Jussi Hartikainen / Nilsiä / Chekmate & Yamaha 225
  52. Vesa Kärkkäinen / Taipalsaari / Ring 20 & Mercury 2.4
  53. Ilkka Vapaavuori / Helsinki / Phantom 21 & Yamaha 225
  54. Teemu Liukkonen / Lappeenranta / Marshan 23 / Merc 300
  55. Leinonen Juha / Ristiina / yamarin600br & yamaha200
  56. Mikko Honkanen / Imatra / Yamarin 600br & Yamaha 200
  57. Tero Hakkarainen /Kuopio /Yamarin 600br &  Yamaha 225
  58. Eemeli Nenonen / Imatra / Yamarin 600br / Mercury 250efi
  59. Ilpo Pennanen / Porvoo / Yamarin 600br & Mercury
  60. Jarno Kaasalainen / Savonlinna / Yamarin 600br & Yamaha
  61. Toni Klami / lappeenranta / Yamarin 600ht & Yamaha 220
  62. Saku Saari / Taipalsaari / Yamarin 600ht & Yamaha V6
  63. Tommi Kotilainen / Tarvasjoki / Vator 17TL & MB300
  64. Timo Lappalainen /Lappeenranta /  Kawasaki 300 X
  65. Jaska Hujanen / Koria / Regal 454
  66. Artur Bagdasarov / Jyväskylä / Regal medallion 185 & 454 mag
  67. Varha Henry 4 / Forssa / Wellcraft Scarab 22″ & SBC 406+NOS
  68. Ilkka Jaakonsaari 2/ Hki/ Ristiina Sea Ray 220 OV, MC 454 efi
  69. Jami Laukka / Espoo / Formula 242
  70. Turkia Joni / Lappeenranta / Chris Craft 245ltd 454 mercruiser
  71. Jari Jokela / Helsinki / Mariah Z250 & 350 Magnum
  72. Jari Vuoksiala / Hamina / sleekcraft sst+Chevy 454
  73. Ville Siiskonen / Mikkeli Formula 272 SR-1 mercruiser 350
  74. Kalle Nissinen / Varkaus / Scarab 30 & 2x Evinrude 250
  75. Juhis Liukkonen / Lappeenranta / Scarab 33 & 2 x mercruiser 500
  76. Mikko Räikkönen / Lappeenranta / Scorpion 42 / 2 x 386 magnum
  77. Mauri Manninen / Yanmardc79 Yamaha 300
  78. Ari Westerlund / corvette cabera 22+2 mb om 606 n.400hv
  79. Tommi Henriksson / Varkaus / Baja 272 & 454 magnum

Mastervene kaikissa luokissa: Harri Toivanen / Helsinki / Force 26 & Mercury 300
Peräpäänvalvojana: U-39 Miko Huomo / Lappeenranta / Bat-28 & BB V8

 

 

6 thoughts on “Osallistujat 2015”

  1. Terve.

    Ei ole ainakaan virallisen ilmoittautumiskupongin kautta tullut ilmoittautuminen perille.

  2. Moi!

    Syystä tai toisesta ilmoittautumiseni ei ole ilmeisesti tullut aikanaan perille… mutta jos tilaa on niin perinteisesti mukana on oltu. Kalustona tänä vuonna olisi viime syksynä hankittu projekti Bella 500 TL + 70 Johnson tai 140 Johnson jos saan sen toimimaan….

    Terveisin,
    Kari Kuru

  3. Eipä ole vahvistusta, eikä mitään muutakaan infoa tullut sähköpostiini, vaikka piti olla varalla heti ensimmäisten joukossa??? Voisiko joku kertoa missä virhe ?
    Terv. Ilkka Jaakonsaari

  4. Kiitos infosta 😉
    Eiköhän tilaa tule, kun aletaan varmistella ilmoittautuneiden tuloja tuossa “jäiden lähdettyä”.

  5. Ilkka Jaakonaari ja SeaRay 220 OV 454efi HKi/Ristiina pyrkii edelleen mukaan. Ed. kommentista puuttui veneen tiedot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2007-2017