Osallistujat 2016

MSSA 2016 osallistujat

(Historic,  Hitaat, Keskinopeat ja  Nopeat)

——————————-HISTORIC—————————————–

  1. Jari Parkkinen,Vantaa,FinnspeedMosquito & Mercury50
  2. Ami Asikainen, Mikkeli, Shakespeare 17 & Mariner 200
  3. Harri Turtiainen,Kerimäki, Chrysler Charger & Mercury 115
  4. Arttu Asikainen, Mikkeli, Chrysler Charger & Tohatsu 90
  5. Mika Selänne, Kirkkonummi, Finnspeed Mosquito & Mercury 400
  6. Jorma Hartikka, Joutseno, Katti Laulainen 123 & Mercury XR2
  7. Panu Pietikäinen, Kausala, Argo 17 & Mercury 850xs
  8. Ari-Pekka Rötkö, Mikkeli, ArgoCat 18 (581kg)& Mercury V-135
  9. Sami Pietiläinen, Helsinki, Puulasport& Nissan 60
  10. Paavo Pernu, Kokemäki, OWM &Mercury 500SS
  11. Teemu Majuri, Lappeenranta, Merinyl & Johnson 75 Stinger
  12. Sami Pylkkö, Lappeenranta, Argo 16 (E-111) & Johnson 75——————————-HITAAT—————————————–
  13. Tomi Kanniainen, Laukkoski, Raisport 430 & Yamaha 60
  14. Teemu Myllymäki, Hyvinkää, Marino Mustang & Evilrude V4 90
  15. Birger Blomberg, Helsinki, Bella Arrow & Mercury 500
  16. Pekka Teräväinen, Paku 16 & Yamaha
  17. Zacharias Smouni, Porvoo, Argo 19 & Mercury V6
  18. Juha Selänne, Vantaa, Omavalmiste & Mercury 115
  19. Miika Peippo, Varkaus, Smuggler & Evinrude 115
  20. Mia Honkanen, Imatra, Kawasaki 310X
  21. Tino Honkanen, Imatra, Bella Arrow & Yamaha 20
  22. Jani Mielonen, Kuopio, Argo16 & Yamaha 75
  23. Ilkka Parviainen, Lappeenranta, Finnsport 500 & Yamaha 90
  24. Jani Ruippo, Joutseno, Finnsport 500 & Force 120
  25. Konsta Salminen, Hämeenlinna, Tahiti -79, BB Chervolet 454
  26. Jose Löyttynen, Taipalsaari, Argo 17 & Yamaha 90
  27. Joona Mäkilä, Pötyä, Bella Arrow & Johnson 40
  28. Jani Räsänen, Mikkeli, Argo 16 & Yamaha 60
  29. Jussi Juola, Kouvola, Argo 16 & Yamaha 90
  30. Kari Kuru, Lahti, Bella 500TL & Johnson 140
  31. Jani Pylkkö, Taipalsaari, Finnsport 500 & Yamaha 85
  32. Jouni Kolehmainen, Lappeenranta, Finnsport 500 & Evinrude 90—————————KESKINOPEAT———————————–
  33. Jarno Kaasalainen, – , Yamarin 600BR & Yamaha V6
  34. Juhis Liukkonen, Lappeenranta, Scarab 33 & 2x Mercruiser 515
  35. Toni Klami, Lappeenranta, Yamarin 79 & Yamaha 300
  36. Tuomas Lepistö, Taipalsaari, Yamarin 600HT & Yamaha 220
  37. Juha Leinonen, Ristiina, Yamarin 600BR & Yamaha 200
  38. Pekka Valtonen, Imatra, Scarab & 2x Mercruiser 496
  39. Ville Siiskonen, Sahalahti, Formula 272 & 2x Mercruiser 350
  40. Anssi Saari, Taipalsaari, Yamarin 600 & Yamaha V6
  41. Esa Kantee, Sipoo, BatBoat 245 & Mercruiser 6.2l
  42. Tommi Huso, Lappeenranta, Wellcraft 196 & SBC 388
  43. Mikko Vänttinen, Varkaus, Marchan & Mercury 150
  44. Kari Hömppi, Savitaipale, BatBoat 22 & Evinrude 150
  45. Antti Tölkkö, porvoo, Aquador 21 & Mercury 225
  46. Timo Lappalainen, Lappeenranta, Kawasaki 300X
  47. Kalle Nissinen, Varkaus, Scarab 34 & 2x Mercruiser 454
  48. Ilkka Jaakonsaari, Helsinki, SeaRay 220 & Mercruiser 454
  49. Joni Hellman, Lappeenranta, Pukatti P3 & Mercury
  50. Tommi Siltanen, Kuopio, Phantom 21 & Yamaha 200
  51. Artur Bagdasarov, Jyväskylä, Regal 175 & Mercruiser 454
  52. Juha Vakkila, lappeenranta, Wellcraft Nova & Mercruiser 454
  53. Jukka Pylsy, Saimaanranta, Flipper 670DC & Yamaha 300
  54. Sami Pylsy, Saimaanranta, Baja Hammer & Mercruiser 454——————————-NOPEAT—————————————
  55. Pasi Ahola, – , Phantom 21 & Mercury 2.5
  56. Eemeli Nenonen, Imatra, Phantom 21 & Yamaha 300
  57. Seppo Ahonen, Taipalsaari, Twister & Mercury 200xs
  58. Jari kovanen, Kurikka, Hydrolift 24 & Mercury 250
  59. Jani Lindholm, Vantaa, BatBoat 22 & Evilrude V6
  60. Petri Saikkonen, Vääksy, Phantom 21 & Yamaha V6
  61. Jari Salonen, Vantaa, Lustcat 22 & Mercury 250
  62. Miitri Suhonen, Hämeenlinna, Lustcat 18 & Mercury V6
  63. Teemu Liukkonen, Lappeenranta, Marchan 21 & Mercury 300X
  64. Ilkka Vapaavuori, Helsinki, Phantom 21 & Mercury 225
  65. Jani Rajala, Kuusankoski, Yamarin 600BR & Yamaha V6
  66. Pauli Olin, Helsinki, OceanCat & 2x Mercury 225
  67. Mathias Tölkkö, Porvoo, Crum 21 & Mercury V6
  68. Ilpo Pennanen, Porvoo, K-kaupan väiski & Mercury
  69. Vesa Kärkkäinen, Taipalsaari, Ring 20 & Mercury V6
  70. Veikko Rasa, Mikkeli, Argo Cat 18 & Mercury 200
  71. Antti Mälkiä, Joutseno, Argo Cat & Mercury V6
  72. Valtter Puikkonen, Haukivuori, Argo Cat 15 & Yamaha 130
  73. Ari “Hurja” Nurminen, Salo, Hurjamarine P9R & Mercury 115xs

One thought on “Osallistujat 2016”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2007-2017